Przygotuj skórę na letnie opalanie – 5 zasad zdrowego opalania skóry

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, a wraz z jego początkiem sporo z nas zacznie swoje wakacyjne wojaże. Jednym z elementów tych wypraw jest opalanie. Zanim jednak będziemy się smażyć na nadmorskiej plaży czy nad jeziorem, to przygotujmy naszą skórę do dobrego opalania. Oto 5 najważniejszych zasad, których powinniśmy przestrzegać zdrowo podchodząc do opalania.

Pozbądź się zrogowaciałego naskórka


Jeśli chcesz, by Twoja opalenizna była jednolita, to musisz pozbyć się martwego naskórka. Aby to zrobić, powinnaś wykonać peeling całego ciała, dzięki czemu skóra będzie odświeżona, a wszystkie martwe komórki zostaną usunięte. Możesz do tego wykorzystać gotowe peelingi dostępne w sklepach lub wykonać peeling samodzielnie, np. wykorzystując fusy z kawy czy cukier. Ważne, byś dobrała rodzaj peelingu do swojej skóry, bo nieodpowiedni peeling może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Wybierz odpowiedni krem z filtrem

Zdrowe opalanie wymaga stosowania kremów z filtrem. Jest to konieczne, by chronić naszą skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Nie zostawiaj tego zakupu na ostatnią chwilę przed wyjazdem ani nie licz na to, że taki zakup będzie możliwy na miejscu. Może się bowiem zdarzyć tak, że będziesz potrzebować kremu o specyficznych właściwościach, a w miejscu Twojego wypoczynku takiego kremu nie uda się znaleźć.

Jeśli chcesz zadbać o swoją skórę, to na spokojnie dokonaj wyboru kremu i przeanalizuj jego właściwości. Wybierz krem z filtrem odpowiednim dla Twojej karnacji. Jeśli masz jasną skórę i opalasz się na czerwono, to powinnaś używać kremów z filtrem +30. Im ciemniejsza karnacja, tym wartość filtra niższa, ale nawet osoby z bardzo ciemną karnacją nie powinny rezygnować z jego stosowania.

Dostosuj czas przebywania na słońcu

Długotrwałe przebywanie na słońcu w pierwszy dzień urlopu może skończyć się poważnym oparzeniem, które nie tylko będzie miało fatalny wpływ na Twoją skórę, ale może się skończyć koniecznością jej leczenia i uniemożliwić przebywanie na słońcu w kolejne dni.

Podejdź do tematu opalania z rozsądkiem i zacznij od krótkiej ekspozycji na promienie słoneczne, by skóra miała czas przyzwyczaić się do słońca. Unikaj również godzin południowych, gdy słońce świeci szczególnie mocno i w tym czasie staraj się przebywać w cieniu lub chociaż półcieniu.

Posmaruj się przed wyjściem z domu

Pamiętaj, że krem z filtrem potrzebuje ok. 20 minut, by zaczął w pełni chronić naszą skórę. Dlatego nie zaczynaj plażowania od smarowania się kremem, lecz zrób to, zanim wyjdziesz z domu. Dzięki temu, gdy rozbierzesz się na plaży, Twoja skóra będzie już chroniona i promienie słoneczne nie będą jej zagrażać.

woda w butelce
Podczas opalania konieczne jest odpowiednie nawodnienie organizmu.

Powtarzaj smarowanie i pij wodę

Musisz mieć w pamięci to, że krem z filtrem działa przez określony czas i jednorazowe smarowanie nie wystarczy, jeśli spędzasz poza domem niemal cały dzień. powtarzaj tę czynność co 2-3 godziny, a jeśli się kąpiesz, to nawet jeszcze częściej.

Nie zapomnij również o nawadnianiu organizmu, czyli piciu wody. Upały sprzyjają odwodnieniu, a to nie tylko negatywnie wpływa na naszą ogólną kondycję i samopoczucie, ale również na stan naszej skóry. Gdy pijemy za mało, to skóra staje się wiotka, przesuszona, traci elastyczność, a my wyglądamy starzej.

 

Zobacz również: Zadbaj o włosy dzięki miodowaniu

Przygotowanie skóry pod makijaż

Więcej o tym jak się bezpiecznie opalać znajdziesz również w tym artykule.

BeautyProject

49 Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *