Przygotowania do opalania – przygotuj skórę dziecka i swoją na ekspozycje słoneczną

Piękna opalenizna w okresie letnim to marzenie niejednego. Jednakże taki efekt możemy uzyskać tylko wtedy, gdy odpowiednio przygotujemy się na czas opalania. Zobaczmy, jak przygotować naszą skórę do tego, by pokryła się jednolitym pięknym kolorem, który doda nam uroku.

Uważaj na składniki kosmetyków

Równomierna opalenizna jest możliwa tylko wtedy, gdy nie będziemy używać kosmetyków, które zawierają retinoidy czyli m.in. retinol, kwasy AHA i kwasy BHA. Jeśli na Twojej półce z kosmetykami znajdują się kosmetyki mające je w swoim składzie, to warto odstawić je na czas letni. Ich używanie sprawia, że skóra staje się cieńsza, a co za tym idzie jest bardziej podatna na promienie słoneczne, co może powodować nieładne przebarwienia.

Pozbądź się zrogowaciałego naskórka

Przed wakacyjną wyprawą warto wykonać peeling całego ciała, który pomoże pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Nie należy tego jednak wykonywać przy użyciu peelingu chemicznego, który może podrażnić skórę. Lepiej sięgnąć po peelingi ziarniste, dostosowując ich grubość do partii ciała, na której mają być zastosowane. Można skorzystać z gotowych mieszanek, ale również sięgnąć po peelingi domowej roboty, z fusów kawowych czy z cukru.

Unikaj zabiegów kosmetycznych

Przed wyjazdem na wakacje nie korzystaj z zabiegów kosmetycznych z użyciem kwasów i silnych kosmetyków. Nie jest to najlepszy czas na mikrodermabrazję, zabiegi laserowe czy pozbywanie się znamion. Po takich zabiegach należy przez pewien czas unikać słońca, co na wakacyjnym wyjeździe jest oczywiście niemożliwe.

Zadbaj o odpowiednią dietę

Przygotowując się do wakacyjnego wyjazdu warto również zadbać o odpowiednią dietę. Chodzi o to, by była ona bogata w antyoksydanty, które będą wiązały wolne rodniki pojawiające się na skórze w wyniku jej kontaktu z promieniami UV. Dobrym pomysłem jest więc wybór potraw zawierających beta-karoten czyli m.in. marchewki, pomidorów, czerwonych owoców, moreli czy brzoskwiń.

Pamiętaj o nawodnieniu

Wybierając się na wakacje musisz również pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. Nawet niewielkie odwodnienie organizmu objawia się na skórze, która staje się wiotka i wygląda na starszą. Z tego powodu nasze opalone ciało może wyglądać dużo starzej niż wskazuje na to nasza metryka.

bezpieczne opalanie latem - dostęp do wody

Opalaj się z umiarem

Dobrze przygotowanie skóry przed opalaniem to jednak nie wszystko. Musisz pamiętać o tym, że ekspozycja na słońce powinna być stopniowa, a wielogodzinny pobyt na słońcu w pierwszy dzień urlopu może skończyć się poparzeniem skóry. Koniecznie musisz używać kremów z filtrem dopasowanym do karnacji (im jaśniejsza, tym wyższy filtr) oraz pamiętać o tym, żeby smarować się zanim wyjdziesz z domu.

Kiedy opalanie jest niewskazane?

Mimo przygotowania, o jakim piszemy wyżej, nie każdy może jednak bezkarnie korzystać z kąpieli słonecznych. Zdecydowanie powinny uważać osoby zażywające antybiotyki czy doustne środki antykoncepcyjne. Jeśli unikanie słońca jest niemożliwe, to należy użyć kremu z jak najwyższym filtrem, dzięki czemu obniżymy ryzyko powstania przebarwień.

BeautyProject

49 Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *