Podstawy pielęgnacji wrażliwej skóry w zimie

Zima jest bezlitosna dla każdej skóry, a szczególnie tej najbardziej wrażliwej. Niska temperatura, suchy wiatr i intensywne światło słoneczne – wszystko to składa się na jeden trudny sezon. Twój normalny schemat pielęgnacji skóry w tym okresie nie wystarcza – dlatego wzbogać swoją rutynową pielęgnację, dzięki tym wskazówkom.

Dlaczego pielęgnacja wrażliwej skóry w zimnej jest inna?

Kiedy temperatura spada, skóra staje się bardziej sucha. Różnica temperatur między chłodem na zewnątrz a suchym, ciepłym pomieszczeniem wpływa na odparowanie naturalnej wilgoci skóry, co może spowodować pojawienie się plam na skórze. Skóra różnych osób oczywiście może nieco inaczej reagować na te zmiany, ale na ogół osoby o cerze wrażliwej zauważają wzmożoną nadwrażliwość i wysuszenie skóry.

Oczyszczanie skóry to podstawa!

Porządne oczyszczenie jest podstawą dobrej pielęgnacji skóry – niezależnie od pory roku. Zimą, gdy Twoja skóra jest bardziej sucha, możesz zastąpić zwykły produkt czyszczący taki, który bardziej jest nastawiony na to, by nie blokować porów. Wykorzystanie kosmetyków tego rodzaju, jak np. młyn micelarny marki Ziaja skutecznie usuwa brud i makijaż.

Po oczyszczeniu skóra:

  1. jest przyjemna w dotyku,
  2. ma gładką powierzchnię,
  3. nie jest tłusta.

W naprawdę zimne dni, ostrożnie wetrzyj rano tonik w skórę twarzy, aby odświeżyć się bez uszkadzania warstwy lipidowej skóry, co zapobiega parowaniu wilgoci. Pamiętaj jednak, aby dokładnie umyć skórę przed pójściem spać – to absolutna podstawa rutynowej pielęgnacji.

Jeśli powierzchnia skóry jest sucha, jest to znak, że musisz pozbyć się starych komórek skóry, które zapobiegają przedostawaniu się wilgoci do skóry. Jeśli używasz tak zwanego peelingu mechanicznego (co nie jest zalecane dla skóry wrażliwej) bądź ostrożna, ponieważ małe ziarna produktu mogą podrażniać skórę wrażliwą – tym bardziej wystawioną na działanie zimowej pogody. Zamiast tego postaw około dwa razy w tygodniu na enzymatyczny peeling , który pozbywa się starych komórek skóry bez nadmiernego wpływu na pozostałą jej część. Marka Bielenda ma całą serię takich peelingów stworzonych z myślą właśnie o skórze wrażliwej – warto wypróbować ich skuteczność dosłownie na własnej skórze.

BeautyProject

49 Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *