Po opalaniu – jak pielęgnować skórę po opalaniu – przeciwdziałaj negatywnym skutkom opalania

Wiele z nas nie wyobraża sobie wakacji bez zażywania kąpieli słonecznych. Piękne nadmorskie plaże czy brzeg jeziora, to wprost wymarzone miejsce do opalania. Sporo mówi się o tym, jak przygotować skórę przed opalaniem, ale jeszcze niewiele osób wie, co robić po opalaniu, by ich opalenizna była trwała. Zobaczmy zatem, jak pielęgnować skórę po opalaniu.

Letni prysznic to dobry pomysł po opalaniu

Pierwszym zabiegiem pielęgnacyjnym, któremu powinniśmy poddać naszą skórę, jest prysznic. Najlepiej by woda była letnia, bo dzięki temu nasz organizm zostanie schłodzony. Taka kąpiel pozwoli również zmyć ze skóry piasek, sól morską i resztki kosmetyków ochronnych, którymi była posmarowana nasza skóra przed opalaniem.

Nawilżanie to podstawa ochrony skóry po opalaniu

Kolejnym krokiem, bez którego o pięknej opaleniźnie możemy tylko pomarzyć, jest nawilżanie. Musimy pamiętać, że promienie słoneczne wysuszają skórę, dlatego po kąpieli słonecznej konieczne jest jej odpowiednie nawilżenie. Warto sięgnąć po specjalne balsamy i mleczka, które możemy stosować po opalaniu. Dzięki zawartych w nich składnikach skóra zostanie odpowiednio nawilżona, a dzięki temu będzie gładka i elastyczna. Na uwagę zasługują przede wszystkim te, które zawierają dodatek witamin A, C i E, co dodatkowo korzystnie wpłynie na naszą skórę.

Coś dla ochłody

Jeśli kąpiel słoneczna była zbyt długa i nasza skóra zareagowała podrażnieniem i zaczerwienieniem, to musimy sięgnąć po okłady chłodzące. Najlepiej w tej roli sprawdzą się produkty zawierające D-panthenol lub aloes, które pozwolą uzyskać natychmiastowy efekt chłodu sprawiający ulgę. Zapobiegnie on również łuszczeniu się naskórka, gdyż nawilży skórę i dzięki ich zastosowaniu uda nam się uniknąć brzydkiego efektu skóry schodzącej po poparzeniu słonecznym.

Z apteczki naszej babci na oparzenia słoneczne

W przypadku poważniejszych oparzeń słonecznych, w celu złagodzenia uczucia pieczenia, warto sięgnąć po babcine metody leczenia poparzeń promieniami słońca. Z pomocą przychodzą okłady z ogórków namoczonych w mleku, plasterków pomidorów uprzednio schłodzonych w lodówce, czy kefir lub jogurt naturalny. Niektórym metody te mogą wydawać się dziwne, ale naprawdę działają skutecznie, gdy nasza skóra została poważnie poparzona.

Nie przekłuwaj pęcherzy

Zakładamy, że wiesz, jak mądrze korzystać z kąpieli słonecznych i wyczuwasz moment, kiedy należy udać się do cienia. Jeśli jednak na Twojej skórze w wyniku poparzenia słońcem pojawiły się pęcherze, to na pewno nie możesz ich przekłuwać! To jest niebezpieczne, bo mogłoby prowadzić do zakażeń bakteryjnych i zdecydowanie przedłużyć proces leczenia. Lepiej poczekać nie ruszając ich, gdyż po kilku dniach same znikną.

Zadbaj o nawodnienie – przed, w trakcie i po opalaniu

Troska o piękną opaleniznę wyraża się nie tylko poprzez odpowiednią pielęgnację skóry, choć ona jest tutaj kluczowa, ale nie można również zapomnieć o tym, że kondycja naszej skóry jest zależna od ogólnej kondycji naszego organizmu. Jeśli nie zadbamy o jego odpowiednie nawodnienie podczas opalania, to musimy liczyć się z tym, że skóra stanie się przesuszona, co z pewnością nie doda nam urody.

BeautyProject

49 Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *