Płyn micelarny – czym jest, dla kogo jest dedykowany, jak go stosować?

Płyn micelarny można spotkać na naszych sklepowych półkach już od jakiegoś czasu. Wiele osób, szczególnie tych, które lubią nowinki kosmetyczne, ma już za sobą testowanie tego produktu. Jest jednak spora grupa, która na razie jeszcze z niego nie korzystała, bo tak do końca nie wie, jak go użyć. To z myślą o nich przygotowaliśmy krótkie kompendium wiedzy o tym, czym jest płyn micelarny.

Micele czyli co w płynie micelarnym siedzi

Głównym składnikiem płynu micelarnego są micele czyli okrągłe cząsteczki, które działają niczym magnes. Oczywiście nie przyciągają metalu, ale sebum, wszelkie zanieczyszczenia czy pozostałości makijażu. Zewnętrzna warstwa miceli ma bowiem właściwości hydrofilowe, czyli przyciągają wodę i odpychają tłuszcze, a wewnętrzna hydrofobowe czyli odpycha wodę i wiąże się z tłuszczami.

Oprócz miceli, które są głównym składnikiem płynu micelarnego, znajdziemy w nim liczne różne substancje, które wspomagają jego działanie pielęgnacyjne. Mogą to być różne witaminy, kwasy czy inne składniki, które mogą korzystnie wpływać na naszą skórę.

Jak działa płyn micelarny?

Jak już wspomnieliśmy wyżej, płyn micelarny ma działanie oczyszczające. Dzięki micelom pozwala on usunąć ze skóry wszelkie zanieczyszczenia. To jednak nie jedyne jego działanie. Odpowiedni skład pozwala również odświeżyć skórę, neutralizuje poziom PH oraz pomaga ją nawilżyć. Jeśli będziemy regularnie stosować płyn micelarny, to nasza skóra stanie się bardziej elastyczna, gładka i przyjemna w dotyku.

wygładzona twarz płynem micelarnym

Jedną z ważniejszych zalet płynu micelarnego jest to, że nie narusza on delikatnej warstwy hydrolipidowej skóry. To ważne, bo dzięki temu nie powoduje on podrażnień i może być stosowany nie tylko do oczyszczania skóry twarzy, ale również do zmywania makijażu z oczu. Jest tak delikatny, że z powodzeniem zastępuje płyny do demakijażu oczu czy specjalne mleczka.

Płyn micelarny – kto powinien go używać?

Płyn micelarny jest szczególnie polecany osobom ze skórą suchą i wrażliwą. Dzięki swojej delikatności nie podrażnia on skóry i z powodzeniem może być stosowany również przez osoby, które mają skórę skłonną do alergii czy atopii. Dzięki swoim właściwościom oczyszczającym i zwężającym pory, może być również używany przez osoby z cerą trądzikową.

Kiedy i jak stosować płyn micelarny?

Płyn micelarny może być stosowany rano i wieczorem. Użycie go o poranku daje uczucie świeżości i pozwala przygotować skórę do nałożenia innych kosmetyków pielęgnacyjnych i makijażu. Wieczorem jego zadaniem jest oczyszczenie skóry i pozbycie się z jej powierzchni wszelkich zanieczyszczeń.

Chcąc skorzystać z płynu micelarnego Bioderma należy go nanieść na wacik i delikatnie pocierać nim skórę. Nie należy przy tym naciągać jej powierzchni, gdyż nawet delikatne pocieranie skóry wacikiem wystarcza do tego, by płyn działał skutecznie. Przy demakijażu oczu pocieranie również nie jest potrzebne. Wystarczy przyłożyć do oka wacik nasączony płynem, a makijaż zostanie usunięty. Po użyciu płynu micelarnego nie ma konieczności mycia twarzy wodą, co z pewnością jest dużym plusem dla osób z cerą delikatną i wrażliwą.

BeautyProject

49 Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *