Piękne włosy w zimie – jakich kosmetyków używać, aby zachować kondycję włosów w zimie

W okresie zimowych miesięcy, gdy dni są znacznie chłodniejsze, nadchodzi czas, aby zacząć myśleć o sposobach ochrony włosów przed uszkodzeniami, które mogą być spowodowane przez trudne warunki o tej porze roku. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zachować zdrowe i piękne włosy w tym sezonie.

Wskazówka #1 pamiętaj o czapce!

Jedną z bardzo prostych wskazówek jest noszenie czapki zimą, gdyż jest ona najlepszą ochroną dla włosów przed:

  • wiatrem,
  • deszczem,
  • śniegiem.

Ale jak wszyscy wiemy, żadna kobieta nie chce mieć brzydko przyklapniętych włosów, jakie zostawia czapka po jej zdjęciu. Świetnym sposobem na uniknięcie tego efektu jest owinięcie włosów w jedwabny szal przed założeniem przytulnej wełnianej czapki. Pomaga to chronić włosy przed uszkodzeniem ze strony warunków atmosferycznym, a z drugiej stroni pozostawi je w pięknym stanie.

Innym świetnym sposobem na walkę z elektryzowaniem się włosów jest użycie dobrego produktu do stylizacji na ciepło, takiego jak Matrix Total Results High Amplify Wonder Boost Root Lifter. Można go również stosować na suche włosy przed użyciem lokówki lub prostownicy.

Wskazówka #2

W miesiącach zimowych, jest to świetny pomysł, aby odżywiać włosy raz w tygodniu kosmetykami o głębokim działaniu pielęgnacyjnym. Pomoże to uzupełnić wilgoć, która ma tendencję do wyczerpywania się w czasie zimy, czego winowajcą jest suche ciepło w mieszkaniu i zimne zimowe powietrze. Tutaj warto polecić maskę do włosów Planeta Organica – produkty tego rodzaju to szybkie i łatwe sposoby na przywrócenie włosom wilgoci i pięknego wyglądu zimą.

Alternatywą jest użycie olejków do włosów, takiego jak ten marki Isana – to naprawdę odżywczy olejek do włosów, do stosowania po umyciu włosów. Jest niczym płynne złoto dla włosów odwodnionych lub farbowanych, pozostawiając je gładkie i błyszczące.

Wskazówka #3 nie przesadzaj z myciem!

W okresie zimowym powinnaś też ograniczyć do minimum częstotliwość mycia włosów, powiedzmy dwa do trzech razy w tygodniu, co zapobiegnie nadmiernemu ich wysuszeniu. Zawsze upewnij się, że całkowicie wysuszyłaś włosy przed wyjściem z domu. Nie tylko dlatego, że możesz się przeziębić, ale także temu iż wilgoć we włosach połączona z zimnym powietrzem, spowoduje dodatkowe uszkodzenie włosów, czyniąc je bardziej kruchym i suchymi.

BeautyProject

49 Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *