Perfumy. Jak nie nabić się w butelkę?

Odpowiednie dobranie perfum jest sztuką. Nie wystarczy wybrać ładnego opakowania czy pierwszego z brzegu flakonu, który wpadnie nam w oko w perfumerii. Perfumy nie są kremem do rąk czy mydłem w płynie i podjęcie decyzji dotyczącej ich zakupu powinno być przemyślane. Zwłaszcza, że perfumy nie należą do najtańszych. Przynajmniej te dobre, a właśnie takie chcę opisać na blogu. Bardzo łatwo jest się nabić w butelkę i skusić produktem tańszym (a i to niekoniecznie!), ale niestety podrabianym. Jak więc uniknąć złego wyboru?

Jak NIE wybierać perfum?

Przede wszystkim, nigdy nie należy wybierać perfum podczas choroby – kataru czy przeziębienia. Odczucia zapachowe mogą być wówczas przekłamane. Nie powinniśmy także podejmować decyzji, kiedy jesteśmy zmęczeni i sfrustrowani. Nie odczujemy wtedy wszystkich nut zapachowych i nie będziemy w stanie dobrze określić, czy dane perfumy są dla nas odpowiednie. A przecież to jest najważniejsze – wybranie perfum, które będą do nas pasować. Jeśli więc chcemy dokonać dobrego wyboru powinniśmy odwiedzać perfumerie z odpowiednim samopoczuciem. Pamiętajmy także, że najpierw odczuwamy najbardziej intensywną, ale najmniej trwałą nutę zapachową, czyli nutę głowy. Kolejno pojawia się nuta serca, która jest delikatniejsza, ale to także nie ona stanowi o głównym zapachu perfum. By odczuć je kompletnie i optymalnie musimy poczekać około godziny i dopiero po tym czasie odczujemy nutę bazową, która jest najważniejsza i najbardziej intensywna.

najlepsze-damskie-i-meskie-perfumyNajlepszy wybór!

Idealnego wyboru dokonamy, kiedy spryskamy nadgarstek lub zgięcie łokcia i od

czekamy, aż perfumy pokażą swoją pełnię zapachową. Tylko w ten sposób dowiemy się, jak wybrany produkt prezentuje się razem z zapachem naszego ciała. Nie powinniśmy nigdy kierować się tym, jak pachnie nasza przyjaciółka czy mama, bo będą to odczucia subiektywne. Każde ciało inaczej reaguje na dany zapach.

Uwaga! Morze podróbek

Na dzisiejszym rynku pełno jest podrabianych produktów – torebek, ubrań, butów, a także perfum. Łatwo jest się więc pomylić i kupić produkt, który nie jest oryginalny. Chiński rynek zalewa nas rzeczami, które imitują sprawdzone marki.

najtrwalsze-perfumyPodrabiane perfumy bardzo przypominają te oryginalne. Łudząco podobne do prawdziwych zapachy, opakowania i flakony stawiają nas przed wyzwaniem. Najlepiej jeśli będziesz kupować perfumy w oryginalnych, markowych sklepach, ale nigdy na bazarach, w małych sklepikach czy za pośrednictwem internetu. Wtedy możesz mieć pewność, że produkt jest oryginalny.

Jak nie dać się nabić w butelkę?

Przede wszystkim zwróć uwagę na opakowanie. Dobrze przyjrzyj się tym oryginalnym i sprawdź czy czymś się różnią.

Kolejno zwróć uwagę na nazwę. Podrabiane produkty często mają w nazwach literówki, które bardzo łatwo wyłapać. Upewnij się także, że na opakowaniu jest pełna nazwa perfum.

uzywane-perfumy-edpholiczka-12Następnie przyjrzyj się flakonowi. Podrabiane są zazwyczaj kanciaste i chropowate, a oryginalne dobrze, gładko wykończone i z grubego szkła. Jeśli na buteleczce znajduje się napis to z podróbki będzie go łatwo zetrzeć.

Sprawdź także zapach. W oryginalnych perfumach nie będzie czuć alkoholu ani olejków eterycznych. W podróbce – jak najbardziej.

Mocniejsza będzie także folia zabezpieczająca opakowanie. Podrabiany produkt będzie zapakowany mało starannie.

I przede wszystkim cena – pamiętaj, że za oryginalne perfumy trzeba trochę zapłacić. Nie daj się więc zwieść niskiej cenie, nawet jeśli flakon i opakowanie wyglądają bez zarzutu.

Bądź czujna!

Jeśli chcesz zaopatrzyć się w oryginalne perfumy pamiętaj o powyższych wskazówkach. Oryginalne zapachy muszą kosztować odpowiednio dużo, a także prezentować się nieskazitelnie. Przed zakupem najlepiej dobrze przyjrzyj się opakowaniu, flakonowi oraz nazwie. Sprawdź też zapach, bo silnie alkoholowy może od razu dać Ci do zrozumienia, że masz do czynienia z produktem podrabianym.

 

BeautyProject

49 Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *