Nie tylko krem z filtrem. Plażowy niezbędnik przeciwsłoneczny

Wakacje kojarzą nam się z beztroskimi chwilami nad wodą i wygrzewaniem się na słońcu. Choć (nie)koniecznie pod palmą 🙂 Ostatnim, o czym chcemy myśleć w takich chwilach, jest wpływ promieniowania na nasze zdrowie i urodę. Co spakować do torby plażowej poza kremem z filtrem i ręcznikiem?

Jeśli wiesz, jak ważna jest ochrona słoneczna, pamiętaj, że sam krem to zdecydowanie za mało. Podpowiadamy najlepszy zestaw, który sprawdzi się wszędzie.

  1. Krem z filtrem – plażowy elementarz

Krem przeciwsłoneczny to oczywiście podstawa. Pierwszy raz aplikujemy kosmetyk jeszcze przed wyjściem na plażę, a następnie ponawiamy aplikację co 2-3 godziny, więc kosmetyk musimy wziąć ze sobą. Zazwyczaj dobrze jest mieć pod ręką kilka rodzajów, szczególnie kiedy mamy dzieci i każdy z nas ma inne preferencje.

2. Okulary przeciwsłoneczne

Odpowiednie okulary przeciwsłoneczne z dobrą polaryzacją chronią oczy przed szkodliwym wpływem fal słonecznych. Niestety, jest to dość kosztowny wydatek – odpowiednich nie kupimy na bazarze za kilkanaście złotych. Jeśli jednak dbamy o nasze oczy, to naprawdę warto zainwestować w parę dobrych okularów ochronnych.

3. Kapelusz z szerokim rondlem

Ewentualnie chustka lub turban – nakrycie głowy na plaży jest obowiązkowe, a dodatkowo chroni również nasze włosy przed przesuszeniem. Na szczęście, większość kobiet świetnie wygląda w kapeluszach, a rzadko mamy okazje takie nosić – warto więc skorzystać z tej możliwości.

4. Parasol dla osłony

Wytchnienie od słońca jest ważne, nie tylko dlatego, że jest ulgą od upałów. Warto wziąć ze sobą parasol, który ochroni nas przed słońcem. W handlu dostępna jest ogromna ilość modeli, bez trudu można dobrać dla siebie coś odpowiedniego. Na wakacjach w hotelu można natomiast parasol po prostu wypożyczyć.

5. Balsam do ust

Szczególnie jeśli masz problem z przesuszającymi się wargami. Balsam ochroni również tę część ciała od słońca. Owocowe są synonimem lata, a do tego nie zajmują wiele miejsca w torbie – must have!

6. Woda mineralna

Najlepiej gasi pragnienie i nawadnia cały organizm. Minerały w niej zawarte dodatkowo odżywiają nas, przyśpieszają regenerację skóry, działają ochronnie. Woda na plaży to podstawa i nie zastąpią jej soki czy napoje gazowane, dlatego koniecznie weź kilka butelek ze sobą.

Masz dzieci? Nosisz więcej 😉

Strój kąpielowy z materiałów przeciwsłonecznych, plażowy namiot dla dzieci, specjalne okulary przeciwsłoneczne (nie ze zwierzątkami, ale z polaryzacją) oraz krem z filtrem przeznaczony dla dzieci z SPF 50 to podstawa asortymentu każdego dziecka na plaży. W noszeniu możesz poprosić malucha o drobną pomoc 🙂

Zobacz również – jak ukoić skórę po opalaniu.

BeautyProject

49 Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *