Markowe perfurmy. Jak sprawdzić czy są oryginalne?

aroma-906137_1280

Markowe perfumy to pożądany produkt, zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Przekonują do ich zakupy nie tylko piękne zapachy, ale i trwałość – dobre perfumy mogą przetrwać na ubraniach nawet kilka dni! Nic więc dziwnego, że na chętnych czycha wiele niebezpieczeństw, które kusząc niższymi cenami, oferują podróbki zamiast oryginałów. Jak nie dać nabić się w butelkę? Mamy na to 5 sposobów!

Bądź rozsądny

Markowe, popularne perfumy w cenie o 30,50% czy 80% niższej niż u konkurencji? To nie wyprzedaż, to oszustwo. Perfumy mają swoją cenę, nie tylko przez swoje właściwości, ale również przez to, że są produktem luksusowym. Jesteście zdziwieni? Co jednak, gdyby słynne Chanel No.5 kosztowało kilkanaście złotych? Czy nadał byłyby przedmiotem pożądanie, gdyby dostępne były w każdym kiosku i pachniała nim co druga kobieta? No właśnie. Duże promocje powinny więc zapalać czerwoną lampkę.

Spójrz na opakowanie

Niestety, oszuści zarabiają na nieznajomości przez nas oryginałów perfum. Są różne skale podróbek – niektóre nic nie mają wspólnego z wyglądem, a nawet nazwą oryginalnego produktu, u innych różnice są bardzo subtelne. Opakowanie z nadmiarem folii, złym sklejeniem, różnicami w napisach czy ułożeniu oznacza, że to podróbka. Czasem różnicą jest tylko wielkość napisu, minimalna grubość czcionki. Najlepiej zrobić zdjęcie perfumom w internecie czy drogerii i porównywać z oryginałem. Zazwyczaj przód jest doprowadzony do perfekcji, warto zajrzeć więc na tylną i spodnią cześć opakowania.

Butelka

Do niedawna to była pestka – butelki były przygotowane niedbale, miały nierówny format, często były stworzone z grubszego szkła. Teraz jednak istnieją w Polsce fabryki nielegalnych perfum, które zwiększyły nakłady w jakość szkła. Dalej jednak nie jest tak łatwo – jeśli napisy wydają się nietrwałe, niedbałe, schodzą, ewentualne naklejki są krzywe, mamy do czynienia z podróbką.

Kolor perfum

W podróbkach kolor perfum często jest ciemniejszy, bo dodawanych jest do nich więcej chemikaliów i barwników. Jeśli więc kolor różni się od oryginału, możesz być pewien, że jest to podróbka. Oryginalne perfumy nigdy nie będą ciemniejsze, wszystkie produkty są identyczne.

Zapach

Zapach podróbek często jest podobny, jednak nieco słabszy i dużo mniej trwały, niż oryginał. Osoby, które nigdy nie miały wersji od producenta, łatwo mogą się pomylić, ale jeśli to któryś flakonik z rzędu, od razu wyłapiemy nawet subtelne różnice.

Warto pamiętać, że produkcja podróbek w całej Unii Europejskiej, jak i również w Polsce, jest nielegalna. Najostrzejsze restrykcje pod tym względem ma Francja, która grozi karami finansowymi, a nawet więzieniami osoby, które nie tylko sprzedają, ale i posiadają (!) nieoryginalne perfumy. Nawet międzylądowanie we Francji z nielegalnym produktem może więc skończyć się więzieniem. Przed oszustwem trudno się ochronić, dlatego najlepiej kupować w sprawdzonych sklepach, których jesteśmy pewni. To gwarancja, że produkt, który otrzymaliśmy jest w 100% oryginalny.

BeautyProject

49 Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *