Makijaż dla cery problematycznej: jak skutecznie zatuszować trądzik?

girls-2666210_1280

Jeżeli zmagasz się z niedoskonałościami cery, takimi jak grudki, zaskórniki czy krostki, doskonale wiesz, że idealny makijaż to taki, który skutecznie zakryje wszystkie przykre niespodzianki, a przy tym nie pozostawi na twarzy nieestetycznego efektu maski. Brzmi to zbyt dobrze, by było osiągalne? Wykorzystaj nasze rady i przekonaj się, że wymarzony efekt jest w zasięgu Twojej ręki! Wystarczą odpowiednie kosmetyki i przestrzeganie kilku prostych zasad.

Trio do zadań specjalnych

Wśród trzech kosmetyków, które będą Ci absolutnie niezbędne do wykonania makijażu, znajdują się: korektor lub kamuflaż o właściwościach antybakteryjnych, podkład kryjący do cery problematycznej, makijaż oraz… krem nawilżający. Nie, to nie pomyłka – lekki krem, który pozwoli zachować optymalny niezbędny poziom nawilżenia, będzie konieczny! Nie należy rezygnować z niego w żadnym wypadku, nawet jeżeli Twoja skóra mocno się przetłuszcza. Dlaczego? Kosmetyki kryjące, nałożone na przesuszoną skórę będą wyraźnie się odcinały, dając efekt maski, którego chcesz przecież uniknąć.

Nawilżanie – podstawa pięknej cery

Pierwszym krokiem w makijażu zawsze powinno być wklepanie w cerę kremu nawilżającego. Jest to szczególnie ważne w przypadku cery trądzikowej, która często przesuszana jest przez preparaty przeciwko wypryskom. Nawilżanie jest niezwykle istotne także wówczas, gdy zmagasz się z nadmiernym przetłuszczaniem skóry – niedostateczne nawodnienie sprawia, że skóra wydziela coraz większe ilości sebum, a problem ulega pogorszeniu.

Po nałożeniu na skórę kremu nawilżającego odczekaj chwilę i pozwól kosmetykowi wchłonąć się, zanim przystąpisz do kolejnego kroku.

Korektor – wymaż niechciane zmiany

Do zamaskowania krostek i innych zmian trądzikowych potrzebny będzie Ci korektor lub kamuflaż w kolorze Twojej skóry oraz niewielki pędzelek. Uzbrój się w odrobinę cierpliwości i powoli, dokładnie pokryj każdą ze zmian niewielką ilością produktu. Idealnie zamaskowana zmiana nie powinna odcinać się kolorem od reszty skóry.

Pamiętaj, aby pędzelek dokładnie umyć po każdym użyciu. W przeciwnym razie zamieni się w siedlisko bakterii!

Podkład – efekt retuszu na żywo

Nakładanie podkładu rozpocznij od centralnej części twarzy, a następnie kieruj się ku brzegom. Zawsze nakładaj na twarz minimalne ilości produktu – zdecydowanie łatwiej będzie Ci dołożyć nieco więcej podkładu niż zniwelować efekt maski wywołany zbyt hojną dozą kosmetyku. Podkład możesz nakładać przy pomocy opuszków palców, pędzla lub gąbki (w dwóch ostatnich przypadkach pamiętaj o każdorazowym czyszczeniu akcesoriów).

Kiedy Twoja twarz pokryta będzie pokładem, odsuń się od lustra na odległość kilku kroków i dokładnie się sobie przypatrz. Czy podkład nie odcina się na linii żuchwy lub linii włosów? W razie potrzeby wykonaj niezbędne poprawki.

BeautyProject

49 Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *