Krem na zimę. Jaki wybrać? Podpowiadamy!

pharmacy-1755310_1280Zimą słabnie ochronny płaszcz lipidowy naskórka, dlatego nasza skóra źle znosi ujemne temperatury, mróz. Zdecydowanie najgorzej tą porę roku odczuje skóra wrażliwa i naczynkowa, ale tłusta też zazwyczaj nie ma powodów do radości. Jakie kremy na zimę wybrać, aby chronić skórę przed zimnem, a jednocześnie nie mieć problemu z nałożeniem makijażu na tłustą warstwę? Czy to w ogóle da się pogodzić?

Krem na zimę w zależności od rodzaju cery

Krem na zimę dla cery mieszanej powinien być nawilżający, ale nie natłuszczający – bardzo możliwe, że Twoja cera reaguje na zimę jeszcze większym niż zwykle łojotokiem. Podobnie krem na zimę do cery tłustej. Na cerę wrażliwą z kolei lepiej wybrać jeden krem (np. na noc) skupiony na jej problemach, a jeden ( najlepiej na dzień) ochronny. Skóra sucha wymaga zimą jeszcze skuteczniejsze nawilżania, bo to dla niej okres wysuszający.

Krem na zimę dla dzieci

Dla dzieci wystarczy krem ochronny, szczególnie podczas zabaw na mrozie. Może być on tłusty, nawilżający czy półtłusty – w każdym kremie jest woda, nie ma więc obawy, że skóra zamarznie – nie jest to możliwe, woda się ulatnia, ponadto temperatura skóry nigdy nie spadnie poniżej zera.

Jaki krem dla mężczyzn na zimę?

Mężczyźni z powodzeniem mogą stosować podobne kremy na zimę co kobiety i dzieci. Najlepiej jednak wybrać im krem przeznaczony specjalnie dla nich – chociażby dla lepszego samopoczucia 😉 Jeśli mężczyzna ma skórę z problemami, warto wybrać krem pod tym kątem.

Oczyszczaj skórę z głową

eye-537597_1280

Zimą ogranicz użycie intensywnych peelingów, a jeśli masz cerę suchą, wrażliwą, naczynkową zupełnie z nich zrezygnuj. Nie używaj również płynów do oczyszczania cery, które mają w składzie alkohol – ten składnik podrażnia skórę, co w zimie nie jest wskazane. Nie oznacza to, że możesz sobie odpuścić oczyszczanie cery. W tym okresie jednak lepiej postawić na delikatne płyny myjące.

Pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej

Wbrew pozorom o ochronie przeciw szkodliwemu wpływowi słońca powinnaś pamiętać cały rok, a nie tylko na plaży. Zimą słońce odbija się od śniegu i atakuje z podwójną mocą – dlatego pamiętaj, aby w używanym specyfiku na dzień była ochrona przeciwsłoneczna.

Pamiętaj o ustach

Zimą warto pamiętać również o wargach, których stan szybko się pogarsza o tej porze roku. Pomadkę ochronną noś zawsze przy sobie, a na noc odżywiaj usta odżywczym balsamem. Możesz również spróbować peelingu, jeśli Twoje usta są pękające i przesuszone. W tym wypadku musisz zrezygnować ze szminek i błyszczyków, które tylko podkreślą ich stan.

Krem idealny pod makijaż

Nie wybieraj zbyt tłustych specyfików, jeśli na co dzień używasz podkładu czy pudry. On również może pełnić funkcję ochronną. Dobrze, jeśli zawiera dodatkowe substancje nawilżające i filtry słoneczne. Dobry krem nawilżający w parze z podkładem z filtrem może być skuteczną ochroną zarówno przed promieniowaniem, jak i zimnem.

Krem ochronny zimą to ważny element domowej kosmetyczki – pamiętajmy nie tylko o codziennej pielęgnacji cery, ale również o wsparciu niej w najgorszych momentach. Pamiętaj, że jeśli wybieracie się na narty, wybierz specyfik co najmniej SPF 30 lub 50, tłusty, chroniący skórę przed mrozem. Pomyśl również o ochronie ust, nosa i uszu. Ochrona przed zimnem w połączeniu z kremami odpowiadającymi na potrzeby skóry to najlepsze możliwe połączenie. Dbajmy o skórę – szczególnie zimą.

BeautyProject

49 Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *