Jak pozbyć się worków i cieni pod oczami?

Jeśli borykamy się z problemem worków i cieni pod oczami, warto dowiedzieć się, co zrobić, by na dobre się ich pozbyć. Istnieją na to skuteczne sposoby.

Pozbądź się worków i cieni pod oczami

Worki i cienie pod oczami sprawiają, że wyglądamy na starszych niż w rzeczywistości jesteśmy. Poza tym nasza twarz wydaje się smutna i wycieńczona. Co najgorsze, skłonność do ich występowania nasila się wraz z wiekiem. W wielu przypadkach winna jest również genetyka.

Skąd cienie pod oczami?

cienpodoc1

Na wstępie warto zaznaczyć, że skóra wokół oczu jest bardzo cienka i bardziej przezroczysta niż ma to miejsce w przypadku skóry skondensowanej w pozostałych rejonach twarzy. Poza tym w miarę upływu lat staje się ona cieńsza, co sprawia, że prześwitują przez nią wszelkie naczynia krwionośne. To własnie one za sprawą odbijania światła powodują, że skóra pod powiekami może przybierać kolor niebieski, siny, zielonkawy lub też brązowy. Naczynia krwionośne są jednak bardziej widoczne wtedy, gdy jesteśmy zmęczeni lub niewyspani. Kiedy ciało dosięga zmęczenie, zaczyna ono produkować więcej kortyzolu, czyli hormonu odpowiedzialnego za dostarczanie dodatkowej energii podczas tymczasowego kryzysu. To za jego sprawą zwiększa się objętość krwi tłoczonej przez naczynia krwionośne, w tym również tych, które znajdują się pod oczami. Działanie kortyzolu sprawia, że w rezultacie krwinki te stają się bardziej widoczne.

Skąd worki pod oczami?

worpod1

Worki pod oczami stosunkowo często towarzyszą cieniom, mimo że zdarza się, że występują też samodzielnie. Za ich występowanie odpowiedzialne są procesy, takie jak między innymi: wiotczenie skóry wokół oczu, zatrzymywanie płynów w organizmie, a także przemieszczanie się tłuszczu. Nie da się ukryć, że postępują one wraz z wiekiem. Z tego względu warto więc zadbać o: ruch, dostarczanie sobie optymalnej dawki snu czy też ograniczanie pokarmów o dużej zawartości soli. Worki pod oczami mogą być również czynnikiem dziedzicznym. Wiedząc, że u któregoś z rodziców występuje ten problem, możemy spodziewać, że prędzej czy później i my będziemy musieli się z nim zmierzyć, gdy osiągniemy już dojrzały wiek. Zdarza się też, że worki pod oczami są oznaką poważniejszych chorób, jednak nie są to zbyt częste przypadki występowania tej dolegliwości.

11 sposobów na gładką skórę wokół oczu

1. Wspomniane już wyżej, ograniczanie spożywania soli oraz zastępowanie jej ziołami. Wiąże się to również z unikaniem gotowych dań, półproduktów i wszelkich fast-foodów.

2. Obserwowanie rekcji naszego ciała na alergie sezonowe. Kiedy pojawiają się pierwsze symptomy, takie jak zaczerwienione oczy, kichanie i katar, warto zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty. Przyjmując preparaty przeciwalergiczne jak najszybciej, można uniknąć opuchniętych powiek.

3. Warto przyzwyczaić się do spania na plecach, szczególnie jeśli skończyliśmy czterdzieści lat, a worki pod oczami już wcześniej były naszym problemem.

4. Musimy pamiętać o tym, by co wieczór zmywać makijaż i dokładnie oczyszczać skórę.

5. Warto również ograniczać spożywanie alkoholu, który wysusza cały organizm, w tym skórę. W efekcie cienie i worki stają się jeszcze bardziej widocznie.

6. Wystrzeganie się palenia papierosów, przyspieszającego starzenie się skóry, która dodatkowo traci elastyczność, podczas gdy oczy podrażniają zawarte w nich toksyczne substancje.

7. Chrońmy skórę pod oczami przed szkodliwym promieniowaniem UV, stosując wyłącznie specyfiki do tego przeznaczone. Latem dobrze byłoby również nosić okulary przeciwsłoneczne czy też kapelusze z dużym rondem.

8. Stosowanie chłodnych kompresów w postaci żelowej maseczki lub schłodzonej łyżeczki.

9. Aplikowanie kremów, zawierających retinol, witaminę C lub aloes. Jeśli nie wiesz który kosmetyk będzie najlepszy dla Twojej cery koniecznie odwiedź stronę http://www.bioderma.pl/

10. Przestrzeganie diety bogatej w kolagen, czyli białko, które występuje w: mięśniach, kościach, skórze oraz ścięgnach. Wraz z upływem lat poziom kolagenu maleje, co jest także jednym z powodów utraty elastyczności skóry. Warto spożywać więc mięsne galaretki czy też zupy gotowane na kostnym wywarze, które zawierają to białko.

11. Kamuflowanie cieni pod oczami przy pomocy odpowiednio dobranego korektora. U kobiet dojrzalszych maskowanie cieni przy użyciu rozświetlających kosmetyków w okolicy oczu może nieestetycznie podkreślać zmarszczki oraz ogólną wiotkość skóry. Z tego powodu lepiej sięgać po korektor mineralny, wklepując go w skórę wokół oczu.

Chirurgia estetyczna

Nowoczesny zabieg likwidujący cienie pod oczami polega na przeszczepie w ten rejon własnej tkanki tłuszczowej przy pomocy bardzo cienkich igieł. Pozbywanie się niechcianych worków odbywa się również podczas operacji plastycznej powiek (blepharoplastyce). Mniej inwazyjne zabiegi to między innymi: stosowanie lasera, fal radiowych lub ultradźwiękowych. Mając jednak pewność, że za pojawianie się worków pod oczami odpowiada nic innego jak zatrzymywanie wody w organizmie, warto wykonywać zabiegi kosmetyczne poprawiające mikrokrążenie.

BeautyProject

49 Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *