Jak dbać o usta i chronić je przed wiatrem, mrozem oraz słońcem?

winters-1919143_1280

Prawdopodobnie niejednokrotnie zdarzyło się, że Twoje usta pękały, były suche, szczypały, a skóra pozostawała nieprzyjemnie napięta. Usta pokrywa delikatna, cienka warstwa skóry, przez co są wyjątkowo narażone na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak mróz, wiatr czy palące słońce. Podpowiemy Ci, co zrobić, aby Twoje usta były zawsze gładkie, miękkie i nawilżone.

Peeling ust

Aby Twoje usta były zdrowe i zadbane, tak samo jak w przypadku całego ciała, warto regularnie stosować peelingi, które złuszczają martwy naskórek – zwłaszcza w sytuacjach, gdy usta pokryte są suchymi skórkami. Dzięki temu komórki skóry mają szansę na regenerację, a pomadki ochronne i kosmetyki pielęgnacyjne, mogą działać skutecznie i chronić oraz odżywiać usta.

Peelingi ust warto wykonywać raz w tygodniu. Jeśli Twoje usta są wysuszone lub straciły gładkość, możesz złuszczać naskórek nieco częściej. Warto jednak pamiętać, aby nie przesadzić i nie wykonywać zabiegów ze zbyt dużą częstotliwością – może to wywołać podrażnienia i naruszyć naturalną barierę ochronną naskórka. Nie jest wskazane również intensywne złuszczanie naskórka w okresie wzmożonej ekspozycji na słońce lub silnych mrozów.

Pamiętaj, aby peelingi były delikatne, ponieważ zbyt duże i silne drobinki ścierające mogą podrażnić delikatną skórę ust. Domowy peeling z cukru i miodu, fusów kawy i oleju naturalnego lub wykorzystanie szczoteczki do zębów nasączonej maścią z witaminą A w zupełności wystarczy.

Pielęgnacja

Niezależnie od tego, czy wykonujesz peeeling, czy też nie, konieczna jest codzienna pielęgnacja ust. Mogą do tego służyć odżywcze i regenerujące pomadki lub balsamy, które zawierają odpowiednie składniki odżywcze takie jak olejek z awokado i masło shea, które doskonale nawilżają i odżywiają wrażliwą i wymagającą skórę ust.

Kosmetyki pielęgnacyjne warto nakładać na usta kilka razy dziennie. Jest to łatwy i szybki sposób na to, aby utrzymać wargi w dobrej kondycji.

Ochrona

Niezależnie od pory roku usta wymagają odpowiedniej ochrony. Latem przed wysoką temperaturą i szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi, a zimą i jesienią – przed mrozem i wiatrem. Pamiętaj, aby przez cały rok stosować pomadki z filtrem przeciwsłonecznym. Cennymi składnikami są również olej kokosowy, masło shea i olej rycynowy, które zawierają niezbędne witaminy, nawilżają i zmiękczają usta. Wartościowym składnikiem jest również trehaloza, któryapodnosi odporność skóry i chroni ją przed wiatrem i mrozem.

Pamiętaj, że skóra ust, tak samo jak skóra twarzy i całego ciała, wymaga odpowiedniej higieny oraz pielęgnacji.

BeautyProject

49 Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *