Jak dbać o cerę naczynkową? Sprawdź, co musisz wiedzieć

beautiful-1845575_1280

Jak dbać o cerę naczynkową? To pytanie zadaje sobie chyba każda właścicielka tego rodzaju skóry, która potrafi być bardzo problematyczna. Pielęgnacja cery naczynkowej jest ważna szczególnie w okresie zimowym, kiedy jest narażona na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych, które mogą ją osłabić i pogorszyć jej wygląd. Sprawdź, jak poradzić sobie z cerą naczynkową. Leczenie, domowe sposoby czy kosmetyki? Podpowiadamy!

Kiedy mówimy o cerze naczynkowej?

Zaczerwienienia na skórze, tzw. „pajączki”, wciąż pojawiający się i długo trzymający rumień – w wyniku emocji, pogody, nawet lampki alkoholu. To wszystkie czynniki, które charakteryzują skórę naczynkową. Jest ona niezwykle wrażliwa. Właściwa pielęgnacja cery naczynkowej jest konieczna nie tylko dla poprawy wyglądu, ale i dla przeciwstawienia się jej dalszego rozwoju – może bowiem prowadzić do stanów zapalnych i trądziku różowatego. Zima jest najtrudniejszym czasem dla osób z taką cerą.

Cera naczynkowa – domowe sposoby

Domowe sposoby na cerę naczynkową to przede wszystkim pełna witamin dieta, która wzmocni naczynia krwionośne. Ze względu na ich kruchość i łamliwość, nie potrafią one się z powrotem skurczyć i zostają nam w postaci nieestetycznych „pajączków” na skórze. 5 porcji warzyw dziennie należy traktować dosłownie.

Właścicielki cery naczynkowej powinny również unikać wielu sytuacji, które pogarszają stan ich skóry. Czarna lista niestety jest długa – cerze szkodzą zmiany temperatur, słońce, solarium, gorące powietrze (np. suszarki), stres, chlorowana woda, nagłe zmiany tętna, leki antykoncepcyjne, sauna i gorące kąpiele i przeciwnie mróz i wiatr, wilgoć, czerwone wino, peelingi (szczególnie gruboziarniste), kosmetyki wysuszające, gorące napoje, ostre przyprawy. Wszystkie te sytuacje i czynniki powodują rozszerzanie się naczyń krwionośnych, które w naszym przypadku nie potrafią się skurczyć. Musimy więc nie tylko je wzmocnić, ale również nie wystawiać co rusz na ciężkie próby.

Jakie kosmetyki warto stosować?

makeup-brush-1761648_1280

Problemy z cerą naczynkową? Kosmetyki apteczne to najlepsze możliwe rozwiązanie. Sprawdzone marki mają całe linie przeznaczone do problemów cery naczynkowej, a ich sprawdzone receptury pozwalają nie tylko na wzmocnienie naczyń, ale i wyrównanie kolorytu skóry. Dobry specyfik powinien być delikatny, regenerować, chronić skórę przed słońcem i zimnem. Regularne stosowanie dobrych kosmetyków potrafi cuda. Pamiętajmy o unikaniu gruboziarnistych peelingów, kremów wysuszających skórę, płynów zawierających alkohol, mocnych zabiegów złuszczających. Nasza skóra jest delikatna i źle zareaguje na takie traktowanie.

Zabiegi laserowe dla trudnych przypadków

Nieestetyczne pajączki na całej twarzy to prawdziwa zmora wielu kobiet, które nie potrafią ich ukryć nawet pod makijażem. Na szczęście, nie muszą tego robić – laserowe zamykanie naczynek to zabieg skuteczny i niedrogi. Zima jest najlepszym czasem na tego typu zabiegi, bo po nich konieczne jest unikanie słońca, którego zimą stale nam brakuje. Jeśli rozszerzone naczynka to Twój problem, wybierz się koniecznie na odpowiedni zabieg laserowy.

Dobry krem na zimę do cery naczynkowej

Dobry krem do cery naczynkowej powinien wzmacniać naczynia krwionośne, wyrównywać koloryt skóry i możliwie chronić ją przed słońcem i mrozem (filtry UV, płaszcze lipidowe). Najlepiej, żeby był stworzony właśnie do tego typu cery, nie obciążał jej i nie drażnił. Warto przetestować kilka kosmetyków aptecznych, jeśli pierwszy wybór nie spełnił naszych oczekiwań, uważnie obserwować cerę, aż wybierzemy preparat, za który nasza cera nam podziękuje.

BeautyProject

49 Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *