Domowe sposoby na jesienne przeziebienie

woman-698957_1280

Muszę Wam przyznać, że jesień to nie jest dla mnie najłaskawsza pora roku. Mówiąc szczerze, absolutnie jej nie znoszę. Jest ciemno, szaroburo, mokro, zimno. Nijak. Dzień jest coraz krótszy, a jak już jest, to jakby go nie było – zdecydowanie możemy mu wystawić niedostateczny za nieobecność. Jesień jest piękna tylko na Pinterest. Tak uważam i powtarzam każdemu, kto chce słuchać 😉

Jesienne przeziębienie to również jeden z mankamentów tej pory roku. Jednak od pewnego czasu wypowiedziałam mu wojnę i to przy użyciu wszystkich możliwych środków. Dzięki temu mamy szczerą nadzieję, że ten problem nie będzie mnie już dotyczył. Co zrobiłam?

 

Po pierwsze: Zdrowa dieta

zdrowa dieta na przeziebienie

Czyni cuda. I to nic zaskakującego: przecież jedzenie służy organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Buduje z niego tkanki, sprawia, że w komórkach dzieją się te wszystkie chemiczne podziały i inne historie, od których mdleliśmy na lekcjach biologii, dzięki nim walczy z infekcjami. Zdrowa dieta, pełna witamin i wszystkiego co najlepsze, to mój podstawowy oręż w walce z jesiennym przeziębieniem i chandrą.

 

Po drugie: Hartowanie

radiator-250558_1280

Wiem, wiem. Kontrowersyjny temat. Nie jestem miłośniczką zbyt sterylnych warunków. I sama staram się nie przemykać jedynie z ogrzewanego domu, do klimatyzowanego samochodu, aż do biura i z powrotem. W praktyce nie rozkręcam kaloryferów na maksa, nie boję się śniegu i deszczu, dużo przebywam na dworze. Pomaga 😉

 

Po trzecie: Gorące posiłki

gorący posiłek na przeziebiebnie

Staram się ogrzewać organizm od środka. Gorące zupy krem, parujące nad garnkiem? Cudo! W lecie nie lubię gotować, to nie dla mnie, ale w zimie sprawia mi to przyjemność. Stawiam na ostre potrawy, pojawia się u mnie dużo papryczki chili, czosnku, imbiru. Cudownie rozgrzewające i zdrowe!

 

Po czwarte: Nie dla leków

medications-257336_1280

Przerażają mnie reklamy leków w naszym kraju. Są absolutnie wszędzie. Czy naprawdę, każdy ból głowy sprawia, że ludzie lecą po tabletki przeciwbólowe? Przecież to sygnał od naszego organizmu, który zamiast wykorzystać, zagłuszamy groźną chemią. A wystarczy napić się kilka szklanek wody, poruszać, odpocząć chwilę. Podobnie z grypami. Póki nie będzie gorączki, leczę się domowymi sposobami. Gdyby te leki naprawdę działały, nie byłoby epidemii gryp co sezon!

A wy?
Co robicie, aby zapobiec przeziębieniom?

BeautyProject

49 Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *