Czy piękne kobiety mają lepiej w życiu?

blue-eyes-237438_1280

Piękna, posągowa, bogata, utalentowana. Zazdrościmy nie tylko sławnym kobietom, a często również i tym z naszego najbliższego otoczenia. Jak to się dzieje, że ona ma wszystko, a ja nie mam nic? Czemu życie jest takie niesprawiedliwe? Zastanawiamy się i zazdrościmy. Czemu to jest złe? I czy piękne kobiety, naprawdę mają lepiej w życiu?

Zazdrość jest zła

Po pierwsze dlatego, że to okropnie bezproduktywne uczucie, które powoduje u nas negatywne emocje do osoby, która sobie na to nie zasłużyła. Ale to banał. Drugi powód to taki, że zazwyczaj zazdrość powoduje bezczynność. Tak to już jest, że inni są piękniejsi, bogatsi, fajniejsi. Ja przegrałem los na loterii. I nic z tym nie zrobię. To błąd!

 

Uroda jest do wypracowania

Figurę można zmienić, włosy przefarbować, zadbać o cerę i piękny uśmiech, a na końcu podkreślić wszystko odpowiednim strojem i specjalnie dopracowanym makijażem. Ile gwiazd szklanych ekranów widzieliśmy w wersji „natural” tak innej od tej, którą widzimy na zdjęciach kolorowych magazynów, żeby wątpić, że to prawda? Twoja przyjaciółka ma wspaniałą figurę? Zmień dietę. I to bez wymówek!

 

Uroda nie pomaga w życiu

Wiele naprawdę atrakcyjnych kobiet skarży się na swój urok. Faceci gwiżdżą  na nie na ulicy, ale w klubie boją się zagadać, bo myślą, że nie mają szans. W pracy często traktowane są jak idiotki przez swoje zazdrosne koleżanki, a kiedy postarają się o awans i tak wszyscy uważają, że dlatego, że sypiają z szefem. Do tego dochodzi wiecznie zazdrosny mąż. Najlepiej jest być więc przeciętną, ładną, ale bez przesady 😉

 

Wygląd to nie wszystko

Obsesyjne myślenie o swoim ciele to domena głównie nastolatek i kobiet z problemami osobowościowymi. Jestem przekonana, że naprawdę większość kobiet ma dużo więcej zajęć, niż ciągłe myślenie o swoich niedoskonałościach i załamywaniem rąk nad każdą fałdką. W oczach kochającego mężczyzny, dzieci i oddanych przyjaciół zawsze jesteśmy idealne. I to jest najważniejsze.

 

Fala krytycyzmu tylko do siebie

Kiedy przyglądam się kobietom na ulicy, mało którą (albo żadną?) uważam za brzydką. Niektóre są zaniedbane, niektóre urocze w swoich niedoskonałościach. Każda z nas jest inna i to jest fantastyczne. Zazwyczaj jesteśmy dużo bardziej krytyczne do siebie samych niż do swoich koleżanek. Nawet, kiedy nasza przyjaciółka ma trochę kilogramów, zazwyczaj uważamy, że taka jest jej uroda. Szczególnie, kiedy jest pewna siebie i radosna. Dlaczego odwrotnie miałoby być inaczej?

 

Wszystkie potwory siedzą w naszych głowach! 😉


Kochane! Piękno to pewność siebie, perlisty śmiech, miły głos i gorące serce, które może mieć tylko kobieta 😉 Kochajcie siebie, a będą Was kochać. Jest wiele gwiazd nieperfekcyjnych. Czemu tak szanujecie Adele i bronicie jej figury, a same katujecie się za kolejną fałdkę? Bądźmy logicznie i dobre dla siebie. Najlepiej, jak potrafimy!
I nie traktujmy siebie tak poważnie. Nikt inny tego nie robi 😉

BeautyProject

49 Articles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *